Osiąganie celów

Między zamiarem a jego realizacją

Skuteczne działanie w życiu zawodowym i osobistym zależy od prawidłowego wyboru i sformułowania celów, które chcemy poprzez te działania osiągnąć. Wybieramy jakiś cel, decydujemy się na jego realizację i rozpoczynamy przygotowania do wcielania naszych zamierzeń w życie. Jednak to, czy starczy nam zapału i wytrwałości, by kontynuować starania, zależy nie tylko od okoliczności zewnętrznych, ale w dużej mierze także od naszej świadomości, czy są to cele z którymi się identyfikujemy, czy są zrozumiałe, czy są możliwe do zrealizowania w danym czasie, a przede wszystkim: czy bierzemy odpowiedzialność za ich realizację. Siła woli i determinacji to indywidualne cechy, różniące się u każdego człowieka. A nie da się skutecznie realizować celu, jeśli nie jesteśmy do tego wystarczająco silnie zmotywowani.

Kluczem do sukcesu jest plan działania

Zasadnicze znaczenie dla sprawnej realizacji naszych zamierzeń ma opracowanie indywidualnego planu ich osiągnięcia. Dzięki stworzeniu szczegółowej strategii działania uda nam się przezwyciężyć niekorzystny wpływ niektórych naszych cech osobowości, takich jak problemy z motywacją czy brak silnej woli. Dobrze przygotowany plan pomoże nam również pokonać trudności związane z niesprzyjającą sytuacją i okolicznościami, na które nie mamy wpływu. Jeśli je przewidzimy i od razu ustalimy, jak możemy sobie z nimi poradzić, nie przeszkodzą nam w działaniu.

Weźmy życie w swoje ręce

Na warsztatach Create Yourself Akademii Rozwoju Osobistego C.U.D. poznamy skuteczne narzędzia  umiejętności prawidłowego i precyzyjnego formułowania zamierzeń oraz tworzenia strategii i ich realizacji umożliwiających nam skuteczne działanie. Na Naszym spotkaniu  będziemy dostarczać narzędzia  jak po dokładnym wyznaczeniu ścieżki celów, systematycznie monitorować ich osiąganie. Na tych warsztatach niejedna osoba znajdzie odpowiedź na pytanie, dlaczego do tej pory nie tylko nie udawało jej się realizować swoich marzeń, ale w ogóle nie dążyła do tego, by je spełnić. Rozwiązanie tej zagadki uczy ogromnie ważnej rzeczy – że nasze życie zależy tylko od nas. Dzięki temu poczujemy się po prostu szczęśliwsi, nawet jeśli opracowanie planu realizacji naszych indywidualnych celów będzie jeszcze przed nami. Jeśli zrozumiemy, jak wielki wpływ możemy mieć na ich osiąganie, to otrzymamy prawdziwą i nieprzemijającą wartość , jaką jest świadomy cel w Naszym życiu . Więcej o Warsztatach tutaj.