Motywacja

Energia wewnątrz nas

Jeśli jesteśmy zmotywowani to wszystko wychodzi Nam łatwo i efektywnie . Z przyjemnością realizujemy nawet najtrudniejsze zadania . Wstajemy rano i z uśmiechem na twarzy cieszymy się z tego że możemy się realizować, działać i osiągać coraz lepsze wyniki . Zmieniamy siebie i otaczającą nas rzeczywistość tak, byśmy czuli się w niej jak najlepiej. Stawiamy sobie Nowe Cele i świadomie  , skutecznie do nich dążymy. Co jednak jeśli brakuje nam czegoś, co by nas pobudzało do działania? Co jeśli wstajemy rano bez energii a najmniejszy wysiłek budzi naszą niechęć?

Bez motywacji – bez życia

Czasem energia wewnątrz nas po prostu wygasa. Na jakimś etapie życia spadek motywacji do różnych działań dotyka niemal każdego człowieka. Bywa, że dochodzi do sytuacji, w której wykonywanie najprostszych zadań okazuje się niemożliwe. Osoby, którym brakuje chęci do działania, z trudem skupiają uwagę na codziennych czynnościach a gromadzące się obowiązki do wykonania tylko potęgują negatywne odczucia. Dlatego im wcześniej zadbamy o odbudowanie w sobie motywacji, tym krótszy i łatwiejszy będzie ten proces.

Czasem nie wiemy co Nas motywujemy , co Nowego potrzebujemy w życiu , co się zmieniło w otoczeniu , w pracy , w Nas że coś co dotychczas Nas wspierało , angażowało dziś Jest czystym obowiązkiem i niechętną „ robotą „ .

Potrzebujemy wtedy wsparcia , przewodnika , podpowiedzi , inspiracji , aby wiedzieć co potrzebujemy i w którą stroną w życiu iść dalej , jaką najlepszą drogę wybrać .

Sztuka dopingowania do działania

Wzbudzania motywacji wewnętrznej można się nauczyć.

Zapraszamy na warsztaty organizowane Akademię Rozwoju Osobistego C.U.D.. Na organizowanych przez nią zajęciach  nauczymy się m.in. sposobów zwiększania motywacji. Przeprowadzimy analizę własnych celów, dokonamy ich wizualizacji i zaplanujemy nagrody za ich wykonanie. Zastanowimy się nad pozytywnymi i negatywnymi konsekwencjami zadań, które udało nam się zrealizować oraz tych, które zakończyły się porażką. Dowiemy się też, jak rozpoczynać czynności, by zwiększyć szansę na ich dokończenie. Zajęcia poprowadzi Mateusz Grzesiak, charyzmatyczny trener, który pomógł wielu osobom na całym świecie w dokonywaniu przełomowych zmian w życiu. Z jego usług korzystają znani biznesmeni, politycy i dziennikarze. Na warsztaty Create Yourself  Akademia zaprosiła też gości specjalnych – Beatę Pawlikowską oraz Ryszarda Kalisza. Beata, znana podróżniczka i autorka wielu poczytnych książek opowie, jak udało jej się całkowicie odmienić swój los, stworzyć siebie na nowo i zrealizować marzenia, które kiedyś były dla niej całkowicie nieosiągalne. Z kolei Ryszard spróbuje uświadomić uczestnikom spotkania, jak ważne są efektywna komunikacja i budowanie charyzmatycznego wizerunku i jak osiągnąć dystans do siebie , jak być uśmiechniętym i kochanym przez kobiety . Więcej o Warsztatach tutaj.